ביטוח בריאות

Home פורומים פורום תעסוקה ביטוח בריאות

הדיון הזה מכיל 8 תגובות, ויש לו 4 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  tzfatit לפני 2 שנים, 10 חודשים.

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

bp
    משתתף

רציתי לשאול מהו ביטוח הבריאות שהמעסיקים מורידים לעובדים (מופיע בתלושי משכורת) ומדוע מדובר בסכום גבוה כ"כ?

rivkaf
    משתתף

מדובר בהפרשה לביטוח לאומי שיורדת כאחוז קבוע מהמשכורת

המעסיק חייב להפריש אותה ע"פ חוק ואין אפשרות להקטין אותה

Or123
    משתתף

אני עובדת ב2 עבודות ועשיתי תיאום ביטוח לאומי ובכל אופן מורידים לי מהעבודה השניה המון כסף כולל ביטוח בריאות מה עושים?

bp
    משתתף

בתלוש מופיעים 2 סעיפים: גם ביטוח לאומי וגם מס בריאות זה אותו דבר?

rivkaf
    משתתף

מדובר בהפרשה עבור ביטוח בריאות שזה בעצם תשלום עבור קופ"ח שהמוסד לביטוח לאומי גובה ומעביר אותם לקופ"ח,

תשלום עבור ביטוח לאומי-זה הביטוח הכללי של כל אזרח במדינת ישראל

למידע מפורט יותר ניתן לקרוא בקישור הבא: https://www.btl.gov.il/INSURANCE/Pages/default.aspx

bp
    משתתף

תודה רבה, עזרת לי מאוד

Or123
    משתתף

הוא לא נותן לי להיכנס לקישור הזה 😢

rivkaf
    משתתף

זה נמצא באתר של ביטוח לאומי תחת הכותרת דמי ביטוח

tzfatit
    משתתף

אני עובדת ב2 עבודות ועשיתי תיאום ביטוח לאומי ובכל אופן מורידים לי מהעבודה השניה המון כסף כולל ביטוח בריאות מה עושים?

זה תלוי בשכר שאת מרויחה ב2 העבודות יחד כי אם את מרויחה באחד מהם יותר מ5,678 אז אין לך צורך בתיאום כיזה בעצם גובה המקסימלי של המדרגה הראשונה של ההפרשה בשיעור 3.50%
    מעל הסכום הזה את מפרישה 12% על ההפרש שעובר את השכר הנ"ל ואז באמת ההפרשה גבוהה יותר
    כל הרעיון של תאום דמ"ב הוא שאם את עובדת ב2 מקומות. את כמובן מצהירה בטופס 101 ואז המעסיק השני מפריש בעצם 12%בלי לבדוק כמה את מריוחה במקום הראשון לכן אם את מרויחה במקום אחד פחות מהסכום הנ"ל אז אותה תאום כדי שבמקום עבודה השני עדיין יורידו לך 3.50%
    מקווה שהכל ברור
    אם יש לך שאלה נוספת על אופן ביצוע החזר או תאום תכתבי לי

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תגובות סגורות.