בקע/שבר טבורי

Home פורומים לב אם בקע/שבר טבורי

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  tsofia לפני 2 חודשים, 2 שבועות.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

ita1
    משתתף

שלום לכולן,
    אני מחפשת מידע מניסיון אישי על טיפול (ניתוח) בבקע טבורי לאשה.
    האם אחרי לידה יש מינימום זמן שאי אפשר לנתח?
    וכמובן המלצות על רופאים.

תודה!

tsofia
    משתתף

<p style="text-align: right;">אענה לך מניסיון, בעיקרון אין מניעה לבצע אחרי לידה (בתנאי שהיתה לידה רגילה כמובן… ) להיפך, אני הרגשתי שאחרי שסחבתי את זה כל התקופה של טרום הלידה, רציתי לטפל בזה וכמה שיותר מהר, אך קחי בחשבון, שמדובר פה על ניתוח והתאוששות שיכולה להקשות עלייך בטיפול בתינוק ובהתאוששות לאחר הלידה, תני לעצמך להתאושש ולהתחזק קצת קודם.</p>
    מבחינה מקצועית עשיתי עבודת שטח, ביררתי המון ושילמתי למומחה פרטי 1400 ש"ח על התייעצות, בסופו של דבר בחרתי שלא לעשות את הניתוח בצורה פרטית, אלא בבית חולים ממשלתי רגיל. הכל תלוי בסוג הבקע, בגודל שלו, אם נדרשת רשת וכו', אך אם הבקע בתחילת היווצרותו והוא לא גדול ומסובך, הניתוח אמור להיות פשוט ויעיל בדרך כלל. כיום הניתוח נעשה בד"כ בצורה לפרוסקופית, כך שההתאוששות אמורה להיות מהירה יותר.

אבל מה שחשוב באמת זה לטפל בזה, ולא לדחות מדי, אחרת הבקע גודל מאוד, וגם מבחינה אסטטית זה לא נראה טוב, וככל שדוחים, הטיפול אחר כך ארוך ומורכב יותר, עם סיכונים שיחזור שוב…

המון המון הצלחה ורפואה שלימה!

ita1
    משתתף

תודה על הפירוט!
    יש לך שם/שמות של רופא כירורג מומלץ?
    עוד שאלה, יש אח"כ הגבלת זמן על הריון/לידה?

תודה מראש!

tsofia
    משתתף

מומחי רפואה המליצו לי על אחד הכירורגים הבכירים בארץ – ד"ר סולומונוב יבגני, התייעצתי איתו באופן פרטי, אך את הניתוח עשיתי בביח רגיל. הוא מנתח בפרטי באסותא. אם את מעונינת לבחור את המנתח, תבקשי בקופת החולים שלך (אם יש לך ביטוח מושלם ) את רשימת הכירורגים שיש עליהם החזר בהתייעצות או ניתוח, ותבררי מי עדיף לך מתוכם.

ולגבי ההתאוששות- בדרך כלל מומלץ להמתין 5-6 חודשים לאחר הניתוח.

בהצלחה! שמחה לעזור!

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תגובות סגורות.