הסבת מקצוע

Home פורומים פורום תעסוקה הסבת מקצוע

הדיון הזה מכיל 23 תגובות, ויש לו 7 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ענבר אור מנהלת פורום תעסוקה לפני 2 שנים, 8 חודשים.

מוצגות 20 תגובות – 1 עד 20 (מתוך 24 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

Ruthy
    משתתף

שלום וברכה,

ראשית אודה על הפורום – מקווה להפיק ממנו תועלת.

כיום אני מתכנתת ומרוויחה יפה כל חודש, אך מאד לא מרוצה מעבודתי. אני לא אוהבת את המקצוע, מתקשה בו מאד, ולא כל כך מרוצים ממני בעבודה.

באופיי אני טיפוס מנהלי, אוהבת מאד ל'הרים' פרוייקטים, וחובבת אתגרים מושבעת.

קשה לי להתנהל תחת מנהלים.

כמו"כ יש לי כושר רטורי חזק מאד ואני אוהבת למסור שיעורים – כך שכל תחום ההוראה מאד מאד מדבר אלי (הוראה לאו דווקא בבית ספר, גם הרצאות וכו')

כעת אני בסימן שאלה מה הכי מתאים לי – לפתוח עסק עצמאי? אם כן, איזה עסק?

לעבור לתחום אחר כשכירה – אם כן, איזה תחום?

אודה מאד לייעוץ

rivkic
    משתתף

אולי תלכי על פתיחת בית ספר לתכנות?

או בית ספר לבניית אתרים?

miri1
    משתתף

כיוון שאת עובדת במשרה רווחית, הייתי אומרת שזה די סיכון לפתוח עסק עצמאי שדורש השקעה ואי אפשר לדעת אם יצליח.

הייתי מציעה לך לחפש משרה של מנהלת פרויקטים בתחום שלך.

בס"ד

שלום יקרה,

קודמותיי נתנו כאן עצות יפות ומועילות.

מצד אחד את באמת יכולה לחפש משרה כשכירה בתור מנהלת פרויקטים בתחום שלך, זה יהיה הכי נוח, עם פחות סיכון וגם עם משכורת לא רעה בכלל.

אבל משתמע מהדברים שלך שאת דווקא מחפשת מסגרת הרבה יותר עצמאית. גם התכונות שציינת כחזקות אצלך  מתאימות לבעלת עסק.

כדי לא לסכן הכל, ובכל זאת לא לוותר על הגשמת חלום, הייתי  מציעה לך להתחיל לפתח עסק קטן במקביל לעבודתך כשכירה כדי להתנסות ולטעום מהחוויה כעצמאית.

במידה ותראי שהעסק בעל פוטנציאל גדול, ואת נהנית מהעצמאות תוכלי תמיד לרדת בהדרגה בשעות שלך כשכירה כדי להתקדם באופן יציב.

ועכשיו לשאלתך, מה  את יכולה לפתוח כבעלת עסק?

זו שאלה כל כך רחבה… וקשה לענות עליה כאן באופן מקצועי מבלי להכיר אותך לעומק.

מה שאת כן יכולה לעשות כדי להעלות רעיונות הוא לשאול את עצמך מה את הכי אוהבת לעשות? מה קל לך שלאחרים לא כל כך? מה נותן לך חיות?

בנוסף תוכלי לבחון מהם המשאבים הקיימים בסביבתך – ההזדמנויות שלך. קשרים, תכני ידע שאת מכירה, כישורים שלך וכולי.

תנסי לשבת עם בעלך או חברה ולענות על כל השאלות ולחפש לעומק משהו שממנו תוכלי לייצר כסף בע"ה.

בהצלחה רבה!

ענבר אור - מנכ"ל ובעלים "יוצאת לאור"
    קידום תעסוקתי לנשים שכירות ועצמאיות
    info.ylaor@gmail.com
    0548182148

Ruthy
    משתתף

ראשית אודה לכל העונות!!

שמחתן אותי בהשתתפות ובמחשבה עלי.

אני בהחלט חושבת ברצינות ליישם, ומחפשת אחר רעיון לפתוח משהו עצמאי – בתחילה אעסוק בו בשעות הערב ואם יצליח- אמשיך להמשך היום בעז"ה.

תחומי התחביבים שלי:

מנגנת בגיטרה

מציירת בשמן

אוהבת לרקום

תולעת ספרים

נמסה למראה עוגות אפויות היטב ופטיפורים מדהימים

מקלידה בשיטה עיוורת

אני קוראת את הרשימה וצוחקת על עצמי שמרוב דובים לא רואים יער. אבל אולי למישהי מכם יהיה רעיון לאיזו מכירה ביתית בשעות הערב?

מה מעניין אנשים (או נשים, בעיקר …) לבוא במיוחד לבית כדי לקנות?

תודה רבה רבה לעונות!!!!!!!!!!!!!!

בס"ד

אני מציעה לך כיוון חשיבה אחר להקמת עסק.

מה הערך שאת מעוניינת לממש? לאיזו מטרה את מתחברת? עם איזה קהל יעד היית רוצה לעבוד? (קהל יעד ממוקד)

לדוגמא:

קידום תעסוקתי לנשים חרדיות (זה שלי 🙂

תמיכה וחיזוק לנשים יולדות

טיפוח ואסטטיקה אצל נערות

צניעות

שיפור אורח חייהם של ילדים בעלי קשב וריכוז

וכולי…

אם יש לך מטרה כזו, רשמי אותה כאן ואוכל לתת לך רעיונות משמעותיים הרבה יותר לעיסוק גם אם מהצד… 🙂

בהצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

Ruthy
    משתתף

תודה לך ענבר על הזמן שאת מקדישה עבורי!!

אולי מוזר ומצחיק, אך מעניין אותי מאד כל הנושא של שלום בית. קדושה וקשר אמיתי בין בני זוג.

עצוב לי לראות נשים חרדיות שלא מספיק יודעות את התפקיד שלהן וכשאני משוחחת עם חברות ומכרות הן אומרות לי תמיד – את צריכה להיות מדריכת כלות, מרצה לעניני שלום בית וכו'

הבעיה היא, שאני מאד מאד צעירה…..

hindylevi
    משתתף

שלום

אני לא בטוחה שמאד צעירה זאת בעיה, בעיה היא שאת חושבת שזאת בעיה.

נסי לחשוב על איזה נישה את יכולה להתיישב בתחום הזה למרות שאת צעירה. למשל אם תלמדי יעוץ תוכלי לעבוד ביעוץ דרך הטלפון ואז לא רואים שאת צעירה… אולי דווקא בגלל שאת צעירה את יכולה להבין טוב יותר את הצעירות.

ענבר אור הנהדרת!

רציתי להתייעץ איתך. אני רואה שאת מפרגנת פה תשובות ממקדות.

בשלב זה של החים אני עצמאית. אך עוסקת בו זמנית בכמה תחומים. אף אחד מהם לא הגיע עדיין לכלל עסק רציני.

אני תופרת מכניסה מתחום זה בין 20000 ל4000 שקל בחודש .

אני מכינה עוגות לארועים או כמתנות 🙂 לא רק עוגות, מוסים שוקולדים פטיפורים וכד'

אני מתעסקת באומנות, מעבירה סדנאות וכד' בעיקר בחופש ולקראת סוכות

אני מצליחה מלמצוא מכנה משותף בין כל העסוקים. כולם קשורים לתחוםהאומנות והיצירה בידיים.

אנימוכשרת מאד בתחום ומוציאה ברוך ד' מתחתידי דברים נהדים,!!! אך אני שוקלת האם לא כדאי לקחת תחום אחד ולהתמקד רק בו? אם כן איךאדעאיזה? את כל התחומים אני אוהבת., ונראה לי שבשווק נכון שלושתם יכולים להביא הכנסה יפה. אנישואפת להגיע להכנסה של מינימום 10000 בחודש 🙂 כמובן לא ביום אחד…:-)

מודה מאד על ההתייחסות ומחכה כבר לתשובתך המחכימה.

.

בס"ד

שלום רותי,

בשמחה רבה, בשביל זה אני כאן 🙂

הנה מתגלה משהו עמוק יותר. לעומת כל מה שכתבת לפני כן כתחומי עניין שלך,

למה שכתבת עכשיו יש ניחוח של תחושת שליחות וייעוד. ולכן אין לי שום ספק שלשם את שייכת.

כמו שכתבה כאן קודמתי, כל דבר שנראה כחולשה יכול להיהפך ליתרון.

כמה את צעירה? האם כבר נשואה? יש הרבה נשואות צעירות שדווקא ירגישו הרבה יותר בנוח עם מישהי בת גילן,

שמדברת אליהן בגובה העיניים…

אני מציעה לך להתחיל לבחון את התחום. אילו לימודים קיימים בו, אילו סוגי עבודות וכולי…

ויותר מכל במה את יכולה כבר היום להתחיל להתנדב.

התנדבות היא דרך נפלאה להביא לידי ביטוי את הייעוד שלנו בקלות ובמהירות. והיא מאפשרת לנו לרכוש ניסיון (במקומות שלרוב לא היו מקבלים אותנו כמו שאנחנו עדיין).

אל תתני למגבלות כאלה ואחרות למנוע ממך להתעסק בייעוד שלך. הגשימי אותו באופן הדרגתי ומושכל ועלי והצליחי בע"ה!

בהצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

הינדי היקרה,

ראשית, בהחלט כדאי להתמקד על תחום אחד. דרך פשוטה לבחור היא כל פעם להוריד אחד עד שתישארי עם זה שאת באמת לא מוכנה לוותר עליו.

דרך אחרת, כמו שיעצתי לרותי היא להתמקד דווקא בערך שאותו את רוצה להביא לעולם.

כל העיסוקים שבחרת, והידיים הטובות שיש לך הם כולם כלים שמשרתים אותך כדי לבטא משהו, להביא משהו לעולם שהוא ייחודי לך.

מה הערך שאת מעוניינת לממש? לאיזו מטרה את מתחברת? עם איזה קהל יעד היית רוצה לעבוד? (קהל יעד ממוקד)

דוגמאות מצורפות בתשובתי לרותי…

אם יש לך מטרה כזו, רשמי אותה כאן ואוכל לתת לך רעיונות משמעותיים הרבה יותר… 🙂

את צודקת לגמרי שמכל דרך אפשר להכניס לא מעט עם שיווק נכון. יהיה לי הרבה יותר קל לעזור לך בקידום כשתתמקדי בייחודיות שלך… 🙂

בהצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

hindylevi
    משתתף

שלום וברכה

תודה רבה על תשובתך המהירה

אם אני חושבת על זה רציני, וחשבתי על כך רבות, הכי אני אוהבת את תחום העוגות הפרות וכל העיסוק באוכל.

מצד שני נכון לרגע זה הדבר בו אני הכי מצליחה להרוייח הוא התפירה , אולי משום שתפירה הוא משהו שנצרך בכל בית יומיומי,

ניסיתי גם ללכת על חוגי תפירה. למעשה אני מתחברת להוראת התפירה או האומנות. השאלה היא איך?

נקודה נ נוספת שרציתי להאיר.: אין לי כרגע אפשרות להשקיע כסף. אלא  בעיקר זמן, כח, מרץ וכד' לכן אני מחפשת את האפיק שהכי אוכל להצליח בו בלי להצטרך להשקיע כסף. יש לי לנת דבקת במטרה, נחישות מעוף ויצירתיות. כושר הסבר מעולה. יחסי אנוש מעולים. ראש גדול. אשמח שתעזרי לי ותתני לי כוון אני מאד רוצה להתקדם. מרגישה שיש לי המון לאן אבל משום מה תקועה…

Ruthy
    משתתף

ענבר המדהימה!!

אין לי מילים להודות לך, באמת!!

ואשר לתשובתך – אני נשואה 3 שנים ואם לילד מתוק (ועוד בדרך ב"ה)

הבעיה העיקרית שלי היא שאני לא יודעת איך להתקדם עם השאיפות שלי, נגיד אני רוצה להתנדב – פניתי לארגונים כמו 'אילת השחר' וכו' ואמרו לי שלא מקבלים מתנדבות מתחת לגיל 25. כנ"ל בלימודים, ביררתי, לא מקבלים מתחת לגיל 27.

אז מה, בינתיים, להתבשל עם האש הזאת בתוכי?…

מה את מייעצת לי לעשות?

חוץ מזה, שהתנדבות היא תכל'ס, צריך כסף בחיים…

בס"ד

הינדי היקרה,

אם תחום האוכל קרוב יותר לליבך – לכי איתו קדימה.

אפילו שהתפירה מכניסה לך עכשיו יותר, זו רק דרך להסית אותך מהעיקר. עד שתבני את העיקר תמשיכי לעסוק גם בזה כדי לשמור על פרנסה יציבה

אבל אל תוותרי על פיתוח החלום והייעוד.

עכשיו קחי את זה צעד אחד קדימה. מה את יכולה לעשות בתחום האוכל שאף אחת אחרת לא יכולה או לא עושה? אני חוזרת שוב על השאלות ששאלתי אותך:

כשתחברי את התשובה הזו עם תחום האוכל יצא לך בידול מנצח. תמשיכי לכתוב לנו ונראה מה יוולד לנו… 🙂

בהצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

בס"ד

שלום רותי,

נראה לי שאת צריכה לעשות מחקר קצת יותר מעמיק על התחום.

אני לא מאמינה שכל הקורסים של הדרכת כלות מיועדים רק לגיל 25 ומעלה.

וגם אם כן יש דרך תמיד להיות יוצאת מהכלל.

תספרי להן על השליחות שלך, על החשיבות מבחינתך. זה לא שזה סתם מקצוע שבילך. זה ייעוד שבוער בך (כפי שכתבת).

אני לא מכירה את התחום עד כדי כך, כי יש כל כך הרבה הכשרות גם  עצמאיות מאוד.

אני שולחת אותך חזרה לשטח לבדיקה מעמיקה.

אם זה באמת בוער בך אני בטוחה שתמצאי דרך להגשים. גם לגבי התנדבות, אני לא מכירה מספיק התנדבויות וזה כמובן לא במקום להרוויח כסף, זו מדרגה בדרך שהרבה אנשים לא רואים בה את היתרון הגדול. בייחוד במצב כמו שלך, שעם קצת ניסיון הכל היה נראה אחרת.

דרך נוספת (פחות "יהודית" קלאסית) שאת יכולה לבחון הם לימודי "גישור".

בהצלחה במחקר 🙂

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

hindylevi
    משתתף

תודה!

ולשאלתך? מהי המטרה שלי?

אני אוהבת לתת חיבור בין יופי ואסתטיקה לטעם מופלא.

כל פעם שאני יוצאת מארוע ואני רואה את כל הפטיורים המושקעים הללו נזרקים אחרי נגיסה בגלל טעמם כואב לי הלב.

המוטו שלי: "שלמות של יופי וטעם" .

אני מאדמחוברת ללקוחות, והיות שיש לי ידע באומנות רב תחומית אני יכולה לשלב כמעט כל דבר.

שאלת על קהל יעד ממוקד, ומאד קשה לי לענות. בעצם אני מתלבטת… מצד אחד ברור שהייתי מעדיפה להתעסק עם כאלה שהם "משלנו" מצד שני לכאלה לרוב אין את היכולות והם מסתפקים במועט.

למעשה מנסיוני קהל הלקוחות העיקרי שלי כרגע הם יוצאי חו"ל שמבינים נבדברים האלו ומוכנים לשלם עליהם.

הבנתי שאולי עלי לפנות לקהל יעד היסוסייטי יותר כגון עובדי בנק, הייטק וכד'. השאלה איך?

בקיצור אשמח לתשובתך. מרגישה שזה עושה לי סדר בראש… ושוב תודה רבה!

ettytr
    משתתף

היי

לרותי!

ראיתי שכתבת שאין קורסים לצעירות

אני אישית כשהלכתי טרם חתונתי למדריכת כלות, חיפשתי אחת שיודעת ממש טוב את ההלכות.

למרבה המזל זו שהדריכה אותי מדריכה אף חילוניות, דתיות, חוזרות בתשובה וכו'

והיא הטעינה אותי בהמון המון ידע בבחינת דע מה תשיב מאחר ואני לומדת לתואר ראשון

והיא הניחה שזה אומר שאני נפגשת עם אוכלוסיה זאת(של חילוניות, דתיות וכו') הרבה מאד.

מה שהיא לא ידעה זה שבעידן שלנו ישנן מכללות חרדיות ואני לומדת במקום יותר דוסי מדוסי…

בכל מקרה הידע הרב שרכשתי אצלה בא לי לשימוש כשהתנדבתי עם נוער בסיכון או עם נוער נושר מהסביבה הקרובה אלי.

לא חייבים להתנדב דווקא באיילת השחר.

עשרות מקומות משוועות למתנדבות צעירות, כי דווקא כפי שכתבו לך כאן כבר, הצעירות אוהבות יותר לדבר עם מישהי בגובה העיניים

ולא עם הרבנית הכבודה והמכבידה…

תבדקי בדרושים הרבה מחפשים אנשים שיעבדו עם נוער בסיכון, זה תחום מאד מבוקש.

ולהינדי היקרה!

המון המון הצלחה!

ברור לי שעם השקעה כמו שלך עוד תראי פירות מתוקים!

בהצלחה לכולנו!

בס"ד

שלום הינדי,

הכיוון הראשוני שלך הוא טוב מאוד אבל הוא לא מספיק כדי לייצר עסק מנצח.

מעניין אותי להתעכב על המשפט "והיות שיש לי ידע באומנות רב תחומית אני יכולה לשלב כמעט כל דבר"

מה זה בדיוק אומר? את יכולה לפרט? לתת רעיונות יצירתיים בנושא?

לגבי קהל יעד, לא הייתי מגבילה בצורה כזאת לפי רמת הכנסה, כי יש גם הוצאות גדולות בקהל "שלנו" כשזה שווה את זה…

נראה לי שנושא קהל היעד יתברר עם הייחודיות שתמצאי לך בתוך התחום של הקונדיטוריה.

בואי ננסה להתקדם עם החיבור לאמנות רב תחומית..

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

hindylevi
    משתתף

כשאני אומרת אומנות רב תחומית, אני מתכוונת כמעט לכל סוגי האומנות…

אך לא כולם  משתלבים עם תחום הקונדיטוריה.

לאחרונה חשבתי (יותר נכון הקרדיט לאמא שלי, אבל אהבתי) לשלב בין עיצובי מתנות לקונדיטוריה, עוד יותר מזה חשבתי על הנישה של מתנות ליולדות, כי מה יותר מתאים מלתת ליולדת משהו ככה מפנק!!! אז עיצובי טיטולים ומוצרי תינוקות בשילוב עם עוגיות מקושטות נניח, בצורות של עגלות סינרים בקבוקים וכו' או שוקולדים טעימים ומפנקים!!!

השאלה היא האם זה לא תחום מצומצם מדי?

ואיך עושים את זה? איך פורצים דרך? נניח הכנתי כמה דוגמאות וצילמתי, ויש לי מעין קטלוג, לאן אני פונה עם זה? איפה ואיך אני מפרסמת? חשבתי אולי לעשות איזשהוא שתוף פעולה עם חנויות שמוכרים מתנות בבתי חולים…

בקיצור, מחכה לתשובתך. האם זה בכלל נשמע לך משהו שאפשר לצאת אתו ברמה של עסק? ואם כן איך מריצים את זה?

תודה רבה!!!

בס"ד

קודם כל אני אומרת שזה מצוין! וזה יכול להיות עסק מעולה.

הרי רעיונות דומים לאלה הולידו את זרי בממתקים למיניהם.

דרך אחת מאוד אפקטיבית ליצירת רעיונות חדשים היא לחבר בין שני תחומים באופן מיוחד. כמו אומנותרב תחומית וקונדיטוריה, אפילו שהן קרובות.

זה ממש לא מצומצם מידי, להיפך. יש אינסוף איך להתפתח רק בתחום הזה והמיקוד מאפשר לייצר תוכנית שיווק יעילה ולא יקרה ואפקטיבית.

לעומת זאת, אני חייבת להגיד (תודה שצירפת תמונות) שכדאי שתתמקדי בקונדיטוריה והמתנות מסביב יהיו הערך המוסף ולא ההיפך.

כי יש בשוק תחרות קיימת בנושא הזה (אני גם מצרפת תמונות) והיא ברמת גימור אחרת לגמרי…

הכיוון הוא מעולה, אבל אני מחזירה אותך לעוד קצת יותר חשיבה.

איזה מתנה מפנקת את יכולה לתת ליולדת שתחבר את היכולות היצירתיות שלך עם דגש על הפטיפורים (שהם באמת הפינוק האמיתי)?

לגבי איך משווקים את זה זה כבר עולם אחר לגמרי. יש כאלה שהולכות לייעוץ לצורך כך ואני מאוד ממליצה.

אני מצרפת לכאן מאמר, או קובץ שיתן לך מעט הסבר על בנייה של קמפיין שיווקי והתהליך שלו. אם תבחרי "לעשות זאת בעצמך" 🙂

בהצלחה רבה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

hindylevi
    משתתף

ענבר היקרה! תודה רבה!

אני מרגישה שזה ממש עוזר לי!

רציתי לאמר לך (וטוב שצירפת תמונות…) שאין לי בעיה ליצמור גם דברים ברמת גימור גבוהה, כמו זו ששלחת לי ויתר מזו. אלא שכדי להגיע לרמה הזו יש צורך להשקיע הרבה אביזרים יקרים, וזה כרגע כן בעיה בשבילי. אם אני יחליט שאני הולכת על זה ותהיה לי תכנית שווקית ברורה אני ישקיע.  (לצערי בעבר השקעתי הרבה כסף ברעיונות מקסימים שהיו לי, אולם בהעדר הכוונה מקצועית, התוצאה היתה מפח נפש, וחובות שאני סוחבת איתי הלאה, וקורעת את עצמי כדי לצאת מהסחרחרה הזו.) התמונות האלו היו פשוט נסיון שעשיתי כדי לראות איך זה עובד מחמרים שהיו לי בהישג יד. (אגב הטירה עצמה היא מושקעמ מאד, אכן הכנתי אותה ליולדת, ויש בה גם שוקולדים מהממים ומפנקים, אך הצילום שלו זוועה… וזה עוד דבר שאני יוכל להשקיע רק כשאהיה בטוחה שאני הולכת על זה.)

בכל מקרה, את רואה, אני ממש לא סגורה על הרעיון הזה, מה גם שאני חוששת שאם נדרשת השקעה כ"כ רבה כדי להגיע לתוצאות מרהיבות, השאלה אם יש לזה בכלל ביקוש? אם יש מי שישלם את זה? (גם חמרים יקרים וגם עבודה?)

ואם לא מה עוד יכול להיות?

אני יצירתית מאד, אני ממש לא סובלת להצטרך לעשות את אותו הדבר שוב ושוב. וזה מה שאני אוהבת בקונדיטוריה. גם כשאני עושה פחות או יותר את אותו הדבר תמיד אפש לעצב בצורה חדשה.

מקווה שתוכלילעזור לי.

מוצגות 20 תגובות – 1 עד 20 (מתוך 24 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תגובות סגורות.