כמה אני מוכנה לעשות כדי לעזור לעצמי?

Home פורומים פורום תעסוקה כמה אני מוכנה לעשות כדי לעזור לעצמי?

הדיון הזה מכיל 17 תגובות, ויש לו 7 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  ענבר אור מנהלת פורום תעסוקה לפני 2 שנים, 7 חודשים.

מוצגות 18 תגובות – 1 עד 18 (מתוך 18 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

בס"ד

שלום יקרות,

אני כותבת לכן שורות אלה כדי לעורר אתכן לעשייה, לשאילת שאלות וליצירת שינוי.

רבות מאיתנו מתלוננות שלא טוב להן במקום שבו הן נמצאות. הן לא מרוויחות מספיק, הן לא מסופקות מהעשייה שלהן, הן לא מצליחות לשלב את התעסוקה עם הבית וכולי…

אבל מעטות מאיתנו באמת מוכנות לעשות את מה שנדרש כדי להגיע לרצוי.

לפעמים מדובר בקורס שעלינו להירשם אליו, לפעמים ליצור קשר ושיתוף פעולה, לפעמים לקחת ייעוץ ולפעמים זה אפילו ליישם מספר עצות פשוטות שנתנו לנו.

מה שתוקע אותנו הוא לא החוסר ידע (ברוב המקרים) אלא החוסר מוכנות לעשות את מה שנדרש. או במילים אחרות קליפת ה"אין לי כוח".

אז אם המקום  אליו את רוצה להגיע באמת חשוב לך תעשי את מיעוט ההשתדלות הנדרשת, תרימי את הכפפה, ומשם בעה השם יעשה את שלו.

בהצלחה!

ענבר אור - מנכ"ל ובעלים "יוצאת לאור"
    קידום תעסוקתי לנשים שכירות ועצמאיות
    info.ylaor@gmail.com
    0548182148

ettytr
    משתתף

מבאס לקרוא אותך מציינת שאני זאת שתוקעת את עצמי.

וממש בא להתכחש.

אבל יכול להיות שאת צודקת.

אז אולי תתני לנו רעיון מעשי?

בס"ד

יקרה – קודם כל כבר עשית את הצעד הראשון הכי חשוב.

קיבלת אחריות על המצב – להבדיל מהנטייה הטבעית של כולנו להתעצבן, להאשים, להתעלם ולהמשיך עם כל התירוצים שבעולם להיות תקועה.

הצעד השני החשוב שעשית היה ששאלת שאלה – איך אני יכולה להתקדם.

הרעיון המעשי הוא עשייה. לרוב כל אחת מאיתנו יודעת מה עליה לעשות והיא פשוט דוחה… כמו שכולנו יודעות טוב מאוד מה צריך לאכול בשביל דיאטה אבל זה לא כזה פשוט לעמוד בזה. העשייה היא תלויה ומשתנה לגבי כל אחת והמקום התעסוקתי שלה. אם את רוצה רעיון מעשי ספציפי בשבילך את מוזמנת לשתף במקום האישי שלך ואנסה לעזור בשמחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

brachi2
    משתתף

בדיוק אני בדיונים עם עצמי מה ואיך לעשות ואני קוראת שורות מעשיות ממך…

אך השאלה למי פונים כשרוצים לעשות שינוי או עשייה מסוימת?!

תודה על הפינה, ברכי.

menuteket
    משתתף

מזדהה עם ברכי.

רוצה לעשות, אפילו משתוקקת.

לא יודעת למי לפנות, למה לפנות, מה לעשות.

אשמח לעצה

בס"ד

איזה מקסימות אתן!

זה כל כך לא מובן מאליו שאתן מוכנות לעשות את מה שנדרש. יישר כוח גדול!

אני לא יכולה לתת עצה אחת כללית, אם תספרו באופן אישי היכן אתן מונחות אוכל לתת עצות יותר מעשיות.

בכל מקרה אם מדובר בהקמה או קידום של עסק אז מומלץ לפנות ליועצת עסקית.

אפשר לקבל שירותים כאלה בהרבה מאוד מקומות, בין היתר אני אשמח לתת לכן שירות כזה אם תרצו – אתן מוזמנות ליצור קשר במייל או בטלפון.

ברכה והצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

menuteket
    משתתף

נמצאת בחיים בשלב שרוצה להתקדם.

מחפשת עוד דרכים להגדלת ההכנסה. אין לי מספיק זמן פנוי ומספיק ידע כללי בשביל לחשוב לאן כדאי לי ללכת. מה ללמוד והיכן. איך אפשר להוסיף הכנסות וכו'.

אשמח אם יש לך אפשרות לעזור בנושא, או לכוון. תודה

בס"ד

יקרה, אם את נמצאת בשלב כל כך ראשוני ומבולבל אז העשייה שאני מציעה לך לעשות היא בפרוש לפנות לייעוץ תעסוקתי.

אין דרך לייעץ על גבי שורות אלה בצורה מקצועית למישהי שבכלל אין לה כיוון התחלתי…

זה אמנם יעלה לך אבל התועלת שתצמח מזה היא יקרה לאין שיעור.

אני בעצמי מספקת ייעוץ כזה באופן פרטי או דרך עמותת תמך באופן מסובסד.

ניתן לפנות למקומות נוספים כמו מפתח/כיוון/לשכת התעסוקה וכולי. או ליועצים תעסוקתיים אחרים.

אני ממליצה לבדוק טוב את היועץ לפני שאת מתחילה תהליך ולא רק את המחיר. כי המחיר הרגשי שתשלמי על תהליך לא מוצלח הוא לא פחות חשוב מהכסף.

תבדקי מה מתאים לך ותעשי את זה. אחרי כן כל שאר הפעולות שעליך לנקוט כבר יתבהרו לך באופן מלא בע"ה.

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

menuteket
    משתתף

תודה רבה ענבר. אחשוב על זה.

ananas
    משתתף

רציתי לשאול אם יש לך כיוון עבודה בשבילי, אני מוכשרת מאד בכל נושא האומנות. אני יודעת לבנות מודלים בתלת מימד( נגיד לתפאורה ) ליצור תמונות יפהפיות כמו שהלך פעם , המשך תמונה ברמה שאף אחד לא ידע איפה התמונה ומאיפה בעצם צבעתי בעצמי,כי אני מאד מבינה בצביעה. יש לי ידע בתפירה, בעיצוב מתנות. הבנה בצילום , והעיקר המון טא'צ. הדברים שאני יוצרת הם מושלמים. רואים שיד אומנית אוהבת נגעה בהם. בקיצור שתי ידיים ימניות. בנוסף לכך יש לי המון אומץ!!! וביטחון עצמי. כשאני הולכת על משהו אני מגיעה לצמרת. יש לי משהוא בתודעה הפנימית שאף אחד לא מגיע לרמה המקצועית שלי ואני אראה לכם מי אני . אז אם אני עצמאית זה מה שקורה. ובכל תחום. אני הופכת להיות מס' אחד. לא עוד אחת. יש לי המון יצירתיות ואני גם יודעת לשווק את עצמי…
    הסיפור הוא שאני מחפשת תוספת הכנסה יפה כי יש לי זמן פנוי בבקרים, ואני אוהבת עבודה לא מוגבלת בשעות, ו…לא מסוגלת לעבוד על 25 שקל לשעה…. היום אני בשעה עושה מה שאחרות עובדות יום שלם… אבל אין לי מספיק עבודה שם.
    אני רוצה שישלמו לי כי אני שווה את זה! ואל תציעי לי לפתוח עסק עצמאי. בשלב הזה , שאני מטופלת בקטנים אני צריכה לעבוד למישהוא.

בס"ד

יש סתירה מאוד גדולה בין כל מה שכתבת בפסקה הראשונה לבין המשפט בסוף. כל מה שאת כותבת על עצמך מכל הבחינות מתאים כמו כפפה ליד לעצמאית.

אז מה הסיבה שבגללה את לא רוצה לפתוח עסק? למה זה קשור לזה שאת מטופלת בקטנים – כולנו במצבך… 🙂

להיפך, דווקא בגלל שאנחנו אמהות לקטנים, ואנחנו לא מוכנות להתפשר על סביבות עבודה שלא תואמות את אורח חיינו מבחינת דתית, שעתית וכולי, ובכל זאת רוצות להרוויח כראוי

המענה שנותן העסק העצמאי הוא גמיש ומדהים לאין שיעור.

לא מדובר באיזו שהיא הרפתקה שמיועדת רק לבנות 20 או 60+…

כנראה שהנושא יושב לך על איזו נקודה רגישה שבגללה את דוחה את זה על הסף ומענין לחקור מהי, כי סביר להניח שבבסיסה אמונות מגבילות שרק מעכבות אותך ולא תומכות בך. אני יכולה להציע לך הרבה סוגים של עבודות כשכירה שקשורות לאומנות כמו חנות פרחים, מורה לאומנות וכולי אבל באף אחת מהן לא תרוויחי את מה שאת חושבת שמגיע לך!

מצד שני אני יכולה להציע לך עבודות של מכירות שציינת שאת מאוד טובה בזה. באלו תרוויחי סכומים גבוהים אבל לאו דווקא תעסקי בתחום שאותו את כל כך אוהבת.

גם אם תמכרי משהו שקשור לאומנות זה עדיין יהיה בזבוז של כשרון עבורך.

אז אני מצטערת, אבל המסקנה שלי היא שהכי נכון לך דווקא לפתוח עסק. ואם תרצי בזה עזרה את מוזמנת בשמחה.

בהצלחה רבה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

בס"ד

לכל אלה מכן שרוצות להרים את הכפפה ולא יודעות איך.

אני יצאתי בסדנא חדשה שנותנת מענה מלא – ותומכת בדיוק בנקודות האלה.

מוזמנות להתרשם – הפרסום מצורף כקובץ.

בהצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

ita1
    משתתף

ענבר שלום,

קראתי את ראש האשכול, את ההודעה הראשונה שלך לפני כמעט חודש…

בגדול, אני מסודרת ומרוצה בעבודה (מתכנתת) ואפי' כרגע בסדר עם השכר <span style="font-size: 10pt;">(למרות שתמיד זה נגמר… אבל זה נושא אחר)</span>

מה שתפס אותי בדברייך, היה המשפט- "הן לא מצליחות לשלב את התעסוקה עם הבית" וזה ממש נכון לגביי ומתסכל אותי מאד, ולעיתים קרובות מייאש.

אשמח לשמוע אם יש לך מה לייעץ לי בנושא, אם יש מה לעשות.

תודה על הבמה שאת נותנת ועל האפשרות לשאול!!

rivkic
    משתתף

ita1 שלום,

גם אני מתכנתת ואני מזדהה עם מה שכתבת.

מי כמוני יודעת כמה העבודה דורשת ואנחנו פשוט לא מלאכיות. כמה שנהיה זריזות ומאורגנות א"א בכ"כ קצת שעות שנשארו לנו להספיק את הכל.

אני רואה את כל חברותי המתכנתות המטופלות בילדים מסביבי, ורואה שתמיד זה מגיע על חשבון דברים אחרים: בית/אוכל/רוגע/שעות שינה.

אני החלטתי שלא עוד, לא יכול להיות שהקב"ה מבקש ממני כזו השתדלות – שמגיעה על חשבון כולם.

אחרי תקופה ארוכה שהתבשלתי עם זה – הגשתי התפטרות והתחלתי לעבוד כעצמאית.

אין מה לומר – המשכורת היא לא אותה המשכורת. כלומר ברעיון אני אמורה להרוויח יותר – אבל אני עובדת הרבה פחות שעות, ואין מי שמממן לי מחלות ילדים/חגים/חופשות וכו'.

אבל החיים שלי השתנו לבלי היכר: אני מכירה יותר את הילדים שלי, החיים שלי נהיו הרבה יותר רגועים ואיכותיים!

אני לא רוצה ח"ו לקחת אחריות על מישהי אחרת, כי לי הייתה סיתא דשמיא – ואין לי מושג מה יקרה אצל אחרות, אבל כדאי לך לחשוב על הכיוון!

מה שאני יכולה להגיד לך זה – שאם את טובה בתחום, יש בהחלט מחסור במתכנתות עצמאיות.

אם תרצי יעוץ מנסיון אישי – בשמחה

ita1
    משתתף

רבקי שלום,

שמחתי לקרוא את תגובתך,

הייתי שמחה לשמוע קצת יותר על – איך זה בדיוק עובד..?? למרות שאני לא בטוחה שיש לי אפשרות בתחום שבו אני עובדת (SAP- ABAP)

אם את רוצה במייל – czur202 -ג'ימייל.

תודה בכל אופן!

בס"ד

שלום לכן מתכנתות יקרות,

אהבתי את התשובה שלך שעזבת והפכת להיות עצמאית.

לא כי אני בעד זה יותר מאשר שכירה,

אלא אני חושבת שבתור נשים חרדיות האחריות שלנו היא קודם כל לצייר את הגבולות והמסגרת שמתאימה לנו

בהתאם לצורכי המשפחה ורק אחר כך למצוא את התעסוקה המתאימה לכך.

אני  יודעת שזה יפה להגיד וקשה לבצע, צריך הרבה יצירתיות , גמישות ואפילו תעוזה. אבל ניתן למצוא פתרונות כאלה גם כשכירה ולא רק כעצמאית.

הדגש הוא לא לקבל את הדברים שככה הם חייבים להיות.

וגם אם זה בא "כביכול" על חשבון הפרנסה (אני לא באמת מאמינה שזה  בא על חשבון) אז זה מחיר שצריך לשלם אותו כי אנחנו קודם כל אמהות ונשים בבית

ורק אחרי זה רוצות לבטא את עצמנו בתחום התעסוקתי. וניתן ואפשר לשלב.

מניסיון אישי שלי, בכל פעם שאני עומדת בגבולות שחשובים לי מבחינת הבית גדלה לי הפרנסה בהתאם… מיעוט ההשתדלות 🙂

ברכה והצלחה!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

ita1
    משתתף

ענבר שבוע טוב,

יש לך בכל זאת משהו מעשי להציע לי כן בתור שכירה?

ככל שאני חושבת על האפשרות להיות עצמאית זה מרתיע אותי…

תודה!

בס"ד

בוקר טוב יקרה,

ההצעות שהצעתי לא נוגעות כלל רק לעצמאית אלא גם כשכירה.

אנחנו רגילות לחשוב שפתרונות יצרתיים ניתנים לבוא לידי ביטוי רק אצל עצמאיות אבל זה ממש לא נכון.

בעזרת חשיבה יצירתית ופעולות יוזמתיות ניתן גם לייצר יש מאין בתחום כשכירה.

קשה לי לייצר רעיונות כך מבלי להכיר אותך, את כל הצרכים שלך, ואת היתרונות והחוזקות שלך – את כל זה אני עושה במסגרת יעוץ אישי.

אבל אם יש לך אפשרות לחשוב מחוץ לקופסא לגבי עצמך, אולי תוכלי למצוא פתרונות לבד או עם חברה בע"ה.

הלוואי ויכולתי לעזור יותר, אך זה מצריך תהליך עומק ולא התכתבות שטחית. מחילה.

שתהיה ברכה  והצלחה בכל!

info.ylaor@gmail.com
    0548182148

מוצגות 18 תגובות – 1 עד 18 (מתוך 18 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תגובות סגורות.