על סף יאוש

Home פורומים לב אם על סף יאוש

הדיון הזה מכיל 22 תגובות, ויש לו 8 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  eti t לפני 1 חודש, 1 שבוע.

מוצגות 20 תגובות – 1 עד 20 (מתוך 23 סה״כ)
  • מאת
    תגובות

titi
    משתתף

מה עושים עם ילדה בכורה בת 3 שיש שני אחים אחריה בן ובת שרוצה שההורים יעשו מה שהיא מחליטה נגיד שאמרתי לה לעשות משהו והיא מחליטה משהו אחר ואני אומרת לה עכשיו לעשות היא פשוט בוכה ונגמר הסיפור…

זה הולך ככה "אמא יד!" "אמא לא לשבת!" "אמא תביא לי מוצץ" אף שהוא קרוב אליה מאוד וכשאני לא מביאה לה היא בוכה היא יכולה לבכות שעה שלימה אם לא יותר ואני לא מגזימה

יש למישהי רעיון השבילי

לי כבר אין כח

dili
    משתתף

את צריכה לחזק את הסמכות ההורית שלך

ממליצה לך מאוד לצאת פעם בשבוע לקורס בשיטה המטרתית/גישת שפר (יש בכל ערים. נפתחות כל הזמן קבוצות) מבטיחה לך שתצאי אחרת. עם הרבה יותר סמכות וביטחון בהורות שלך. ובאופן אוטומטי הבת שלך תתנהג אחרת. מנסיון במקרה דומה לשלך.

בהצלחה!

הודיה
    משתתף

גם אני רציתי להמליץ לך ללכת להנחיית הורים כמו שהמליצה זאת שמעלי.

זה יעזור לך לא רק למקרה נקודתי אלא לכל התקשורת שלך עם הילדים.

eti t
    משתתף

גם אני ממליצה על השיטה המטרטית.

השתתפתי בקורס של חדווה וסלי, זה שינה לי את כל הגישה וההסתכלות, נותן קו ברור בחינוך שאליו נצמדים כל הזמן…

ובינתיים—- תנסי לחשוב מה היא מנסה להשיג בהתנהגות שלה,

יכול להיות שהיא רוצה "לוודא" שאת זוכרת אותה ולא "שוכחת" להתייחס אליה,

מה שאת מספרת, מאוד נפוץ אצל בכורים. פעם…. היא הייתה ביתך היחידה, כל עולמך, ואז נכנס עוד אח לתמונה ועוד אחד…

לפני שילדתי את בני השלישי מאוד חששתי איך הקטנה המפונקת שלי תקבל את זה. אחרי הלידה הופתעתי שדווקא הבכור שלי התחיל לעשות לי בית ספר… התייעצתי אז עם מישהי מקצועית שאמרה לי שזאת תופעה מאוד מוכרת אצל בכורים, היא המליצה לי לעשות לו שעת איכות פעם בשבוע וכן לתת לו תפקיד מעצים, משהו קבוע יומיומי. לדוג'- בכל בוקר להביא לי למטבח את כל התיקי אוכל של הילדים/ לאסוף את הבקבוקים ששתו מהם בבוקר מהמיטות וכדו ולהניח על השיש/ לסדר את הטישויים בשירותים/ לשים את הפיג'מות של כולם במקום……

וכמובן להחמיא הרבה על התפקיד- כמה אתה עוזר לי! לא הייתי מסתדרת בבוקר בלעדיך! איזה כיף לי שיש לי ילד ככ חרוץ ועוזר! איזה אחראי אתה! הלוואי שאחיך הקטנים יגדלו כמוך………

מתוך תקווה שהילד ירגיש מספיק נוכח, ירגיש מספיק טוב עם עצמו, ולא יהיה לו צורך לדרוש בכח את תשומת הלב.

בהצלחה!!!

titi
    משתתף

אתי חדוה וסלי הולכת בשיטה של רחל ארבוס נכון?

ידוע לך אם היא פותחת קבוצה בירושלים?

תודה לכולן על כל העיצות המחכימות החכמתי ומי יתן שה׳ הטוב יתן לי המון כח וסבלנות

eti t
    משתתף

לא מכירה את ארבוס,
    המספר טלפון של הגב' וסלי בבית 02-5866558
    קצת קשה לתפוס אותה, אם את רוצה את יכולה גם תלמידה שלה מאוד  מוצלחת אסתי הלפר- 050-4172198

glikel
    משתתף

אסתי הלפר היא הבת של חדוה וסלי,בכל אופן אני יודעת שיש הרבה מומחים בחינוך שמתנגדים לשיטה!

ומאד מענין אותי למה שכנה שלי שלמדה את השיטה ולא גומרת לדבר על כמה היא שנתה לה את החיים צועקת כל היום על הילדים שלה!

eti t
    משתתף

לא ידעתי שאסתי הלפר היא ביתה..

מומלץ לך לשמוע את גב' וסלי, אני מבינה שאף פעם לא עשית זאת,

ואם יש למומחים סיבה להתנגד לשיטה, אשמח לשמוע מהי,

לפני שהשתתפתי בקורס ביררתי עליו טוב טוב, באמת שצריך להזהר מפסיכולוגיה בת ימינו!

יש מרצים שנראים יראי שמיים ושיטותיהם נוגדות את דרך התורה ומסבות נזקים רבים,

אני אישית מיישמת את השיטה על ילדי וכגגננת- גם על הילדים בגן ורואה הצלחה רבה. הורים לילדי הגן שלי לא מבינים איך אני מרגילה ילדים בני שנה לישון בלי נדנודים, לאכול על כסא ולא לקום וכו.. ושאצלם הילד ממש לא כזה..

חבל ששכנתך לא מיישמת את השיטה, באמת זה לא תמיד קל, חינוך זה בהחלט פרוייקט שצריך להשקיע בו…

שבת שלום

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 1 חודש, 2 שבועות ע"י  eti t.

miri1990
    משתתף

הי,

בגישת שפר יש בעיה ובכלל בגישה המטרתית שהיא שוללת במידה מסוימת את הבחירה.

האיזון הנכון הוא ללכת בשיטה שפיתחה הרבנית לאה שרמן- שהיא כיום נותנת שיעורים רק למנחות הורים .

שהיא שיטה ע"פ התורה, ומוכיחה את עצמה בצורה יוצאת מן הכלל!

ולך titi יקרה,

אל תתיאשי כ"כ מהר.

זה אופיני לילדה בכורה שאת עוד יחסית אמא טרייה (סה"כ אמא בת 3 …) ה' נתן לך את הילדים אז ברור שיש לך את הכח והיכולת להיות האמא הכי טובה שיש, בשבילם!

אכן מומלץ ללכת להנחיית הורים לקבל כלים וטיפים ובעיקר כדי לשמוע את אותן הבעיות מעוד אמהות ולהרגיש שאת נורמלית ….

הרבה נחת!

miri1990
    משתתף

כהמשך להודעתי הקודמת,

חדוה וסילי תלמידת הרבנית שרמן והשיטה היא אותה שיטה

miri1990
    משתתף

כהמשך להודעתי הקודמת,

חדוה וסילי תלמידת הרבנית שרמן והשיטה היא אותה שיטה

glikel
    משתתף

שכנה שלי שלמדה את השיטה היום הילדים שלה הם בוגרים בגיל העשרה ושהם היו קטנים הם היו מאד שובבים ומופרעים ומציקים לכל ילדי השכונה ושהיו באים להתלונן התגובה שלה היתה "אני מאמינה שהם יגדלו הם יהיו טובים" (בשם השיטה) במציאות זה לא הוכיח את עצמו והיום הם על סף נשירה עם בעיות חינוכיות רציניות,!

חוץ מזה בתור מורה קשה לי עם זה שאת כל בעיות הקשב והריכוז היא משיכת לסמכותיות של ההורים ואז הילד סובל אם הוא צריך טיפול!

בכל אופן אחרי בירורים שעשיתי הבנתי שהשיטה מתאימה לילדים ספציפיים בלבד(שתלטניים ואגריסיביים במיוחד)

לא הגיוני לתת לילד לבכות עד שהוא ירדם רק בגלל שאת רוצה להוכיח שהביבי שלך נרדם בלי נידנודים!

רוצה דרך אחרת להרגיל תינוק לישון בלי שצריך לנדנד אותו ובלי שיבכה? תקחי ביות מלא אחרי הלידה,(מוכח!)

לא הגיוני שהורים יעבדו עד שעות מאוחרות וישאירו את הילדים עם ביבי סיטר כי השיטה אומרת שאם אין לך נקיפות מצפון הילדים שלך לא יסבלו מזה ,אבל מי שסובל זה אנחנו ההורים שצריכים לשמור על הילדים שלהם מהחברים שגדלים בלי הורים שישגיחו ועושים מה שהם רוצים,

שמעתי ממלמד בתלמוד תורה שהיה מאד חם ולבבי עם התלמידים שלו וביום שהחליטו להנהיג את השיטה בתלמוד תורה הוא הרגיש ניתוק מוחלט מהם השם ישמור!

כלל:אין כזה דבר שיטה שמתאימה לכולם "בתורתנו הקדושה כתוב"חנוך לנער ע"פ דרכו" שפר נוגדת את זה!

ודרך אגב למיסדת שפר לא היו ילדים! היא מעולם לא חשה מהו רגש אימהי! הרגש שמצמיח אותנו ונותן לנו את המשמעות בחיים!

eti t
    משתתף

glikel יקירה, סליחה שאני אומרת, אבל אין לך מושג על מה את מדברת….

שמעת כנראה חלקי רעיונות על השיטה ופיספסת את העיקר,

את יותר מידי בטראומה מהשכנה שלך שלא עבדה נכון…

ברור שוסלי מדברת על חנוך לנער עפ"י דרכו וכו וכו…

אף פעם לא עשיתי ביות מלא, והילדים שלי כולל התינוק הולכים לישון בלי בכיות בכלל!

מקסים שמצאת את דרך החינוך שמתאימה לך ולילדייך!

ומאוד לא אחראי לשלול שיטות בלי לבדוק!!…

orange
    משתתף

<span style="color: #717171; font-family: Open Sans, sans-serif;"><span style="font-size: 14px;">glikel יקרה!</span></span>

הייתי שמחה לדעת למה ביות מלא גורם לילד להרדם בלי נדנודים.

ועוד דבר, איך את מסוגלת אחרי הלידה ככל הגוף שלך משווע למנוחה,לשמור על התינוק 24/7, אני תמיד בלילה מבקשת שלא יעירו אותי אלא יאכילו אותו ארוחה אחת מטרנה. (דר"א למי שמפחדת מיזה אני מניקה אחר כך הנקה מלאה)

glikel
    משתתף

אני ניסיתי הפעם ביות מלא פעם ראשונה (לידה שביעית) בבית החולים שערי צדק שזה מאד שונה מבתי חולים אחרים!

אבל פעם ראשונה שאני נהנית מתינוקת רגועה,ישנה 4 שעות רצוף וקמה רק לאכול! (כמעט בת חודשיים)ניסיתי את זה אחרי שקראתי הרבה מחקרים שאומרים שתינוק בתינוקיה שצורח ולוקח הרבה זמן עד שמתיחסים אליו,מתרגל לקבל את הצרכים שלו רק בצרחות! תינוק שיודע שהוא יקבל את הצרכים שלו בזמן לומד לחכות בסבלנות!

בלילה בבית החולים היא ישנה רצוף מ12 עד 6 בבוקר,כי לא באו להעיר אותי כל שעתיים לבוא להאכיל אותה,יש שם אחות ביות שמקלחת ,בודקת וכו'

ממליצה לך מאד!מי שלוקחת ביות פעם ראשונה לא מוותרת על זה בפעמים הבאות!בהצלחה!

אבל כמובן תלוי באיזה בית חולים את יולדת,כי לא בכולם יש אחות ביות!

dili
    משתתף

שמתי לב שכל מי שמדברת נגד הגישה המטרתית אף פעם לא השתתפה בפועל בקבוצה כזו.

מנסיוני הקבוצה הזו הביאה אותי למקומות מאוד טובים. הרבה פחות צעקות על הילדים. יותר נינוחה ושלווה מבפנים

ולגבי מה שרשמת על אמהות שעובדות הרבה שעות בלי נקיפות מצפון וכו'. הגישה הזו לא אומרת שזה נכון וטוב. ברור שזה בדיעבד.

אבל נשים שבאות לשמוע לא באות כדי לשמוע כמה הן לא טובות או כמה הילדים שלהם מוזנחים אלא להפך כמה הן כן אמהות טובות. ומכאן מתחילה עבודה עצמית. וילדים מוזנחים יכולים להיות גם אם האמא איתם כל היום בבית.

לגבי השכנה שלך שתדעי. כדי ליישם את עקרונות השיטה דרושה עבודה עצמית. אין הוקוס פוקוס. ולכי תדעי מה עובר עליה. את אף פעם לא יכולה לדעת מה קורה בבית של השכנים

ולך שואלת השאלה אני ממליצה. עכשיו הילדים שלך עדיין קטנים. זה הזמן לצאת. (אפילו רק להתאוורר) לשמוע עוד נשים ולראות איך כולנו באותה סירה..

אני זוכרת כשהיו לי שתים קטנים צפופים היה לי הרבה יותר קשה מאשר עכשיו שיש לי 4 ילדים אבל כבר יותר גדולים

בהצלחה!!

glikel
    משתתף

נכון מעולם לא השתתפתי בקבוצה כזו ,רק משום שהחיים למדו אותי שצריך להזהר מאד בשיטות בחינוך ילדים ,והיום אני הולכת לשמוע רק מחנכים שהוסמכו ע"י מורה הוראה להנחות הורים (כמו הרב פינק,הרב ברויער,הרב משה ברויער וכו') בעבר רציתי להצטרף לקבוצות ומשמיים הראו לי שזה לא לרצון הקב"ה,ובאותה תקופה הרבה מורות אצלנו הלכו ללמוד את השיטה וששמעתי איך הן מתחילות לדבר על חינוך ילדים שילד צריך להתאים את עצמו לבית (לדוגמא:אחת המורות ספרה שהבן שלה קם בחמש בבוקר-ילד בן שנתיים-וביקש דיסה והיא התלבטה אם זה חינוכי לקום לתת לו ,בגישה המטרתית כנראה לא מלמדים שהגמרא אומרת שעד גיל 3 אסור לאמא להשתהות שהילד שלה מבקש אוכל!(מסכת שבת עמוד ע"ב)

בכל אופן אם תחפורנה את הפורומים של חינוך באינטרנט תמצאנה הרבה אמהות לילדים מתבגרים שטוענות שהן נפגעות השיטה,אולי שהילדים היו קטנים זה עזר להן אבל שהם גדלו זה הזיק!

ואיך אמרה לי משהי?חדוה וסלי יכולה עד מחר לדבר על חנוך לנער ע"פ דרכו,בפועל השיטה לא נותנת לזה דרכים ואפילו מתנגדת

dili
    משתתף

תראי. היום בגלל שיש הרבה אמהות צעירות שמאוד חלשות מול הילדים כמו שאני הייתי וכמו שואלת השאלה. אז יש צורך להחזיר את הנשים למקום הנכון שלהם. ולהעצים אותם אחרת באמת הילדים רוכבים עלינו.. אם יש מישהי שמרגישה מספיק בטוחה מול הילדים שלה אז הקורס לא מיועד לה.
    ואגב לפני הקורס אני הייתי הרבה יותר מתפרצת על הילדים כי הייתי בחוסר שליטה והיום זה קורה הרבה פחות כי אני יותר בטוחה בעצמי.
    בקיצור לי זה מאוד עזר כי החזיר אותי למקומי הנכון. הטבעי. כאמא לילדים ולא נשלטת על ידם.
    וכל אחת תלך למה שהיא מתחברת
    בהצלחה!

titi
    משתתף

את האמת שהצלחתן לבלבל אותי כהוגן…

dili
    משתתף

לפי מה שאני מבינה מהשאלה שלך הבת שלך החליטה שהיא האמא בבית ואת רק ממלאה פקודות. ואת תעשי מה שהיא אומרת
    הגישה המטרתית מאוד יכולה לעזור לך. את תביני למה זה קורה ומה המטרה שלה להתנהג ככה. אם תצליחי לעשות תהליך נכון את תרגישי איך את חוזרת למקום הטבעי שלך והיא חוזרת למקומה הטבעי כילדה שלך. ואת תראי שאת הרבה יותר אוהבת אותה. (אני מאמינה שעכשיו את מרגישה תחושות אחרות בקשר אליה..)
    מקווה שעזרתי

מוצגות 20 תגובות – 1 עד 20 (מתוך 23 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תגובות סגורות.